Single.php

Content-single.php

Ambasada Niemiec – pikieta: Agresję 1 września 1939 – Pamiętamy!

szlaban

Piątek, 1 września, godz. 18.00, Warszawa, ul. Jazdów 12, ambasada Niemiec

W 78 rocznicę agresji Niemiec na Polskę spotykamy się pod ambasadą Niemiec w Warszawie.

Chcemy uczcić Polaków poległych w wojnie z Niemcami i pomordowanych przez niemieckich okupantów w latach 1939-45 (np. zapomnianych prawie 30-tysięcy Polaków wymordowanych w 1939 r. w Piaśnicy na Pomorzu – tzw. niemiecki Katyń).

Wrogowie Polski twierdzą, że władze PRL zrzekły się reparacji wojennych ze strony Niemiec – jest to kłamstwo – takiego dokumentu nie ma! Prawda jest taka, że za materialne zniszczenie Polski i wymordowanie milionów polskich obywateli Niemcy nigdy nie zapłaciły odszkodowań wyliczanych na ponad 5 bilionów 400 miliardów dolarów (w tym 850 miliardów dolarów za straty materialne).

Pamiętamy, ze niekorzystny dla Polski rozwój sytuacji międzynarodowej a także błędy polityki polskiej doprowadziły do IV rozbioru Polski, którym de facto były: pakt Ribbentrop – Mołotow oraz w jego konsekwencji agresja Niemiec i ZSSR na Polskę we wrześniu 1939 r.

Równocześnie przypomnimy, że pomimo tego iż Polska i Niemcy aktualnie są rzekomo sojusznikami: w amerykańskim NATO oraz w niemieckiej Unii Europejskiej ale cały czas nie ma symetrii we wzajemnych relacjach i niektóre działania Niemiec wobec Polski są po prostu nieprzyjazne.

Oto niektóre z tych wrogich działań:
Nadal nie ma uznania dla mniejszości polskiej w RFN.
Polskie dzieci są często odbierane polskim rodzicom przez niemieckie Jugend-Amty.
W ramach niemieckiej Unii Europejskiej rządzący w Berlinie próbują narzucić nam np. kwoty imigrantów.
Najnowsza sprawa – polski kościół ma być zlikwidowany w Essen…

Tagi: